השאלות הכי נפוצות

אשמח לדעת פרטים על השיעור. אורך, מיקום, עלות וכו’
השיעורים מתקיימים בסטודיו במרכז ת”א (כיכר דיזינגוף) בסטודיו בר”ג או בזום, אורך השיעור הוא שעה מלאה והמחיר לשיעור בודד הוא 200 ש”ח. ישנם 3 מסלולי כרטיסיות בהנחות שונות אל מול תשלום מראש.

האם אני צריך להגיע לשיעור הראשון עם גיטרה?
במידה ויש לך גיטרה – מומלץ אך לא מחייב. מה שכן, חשוב לי לבדוק בשיעור הראשון שהגיטרה של התלמיד במצב תקין ונגין. בהמשך אפשר להגיע גם ללא גיטרה, הסטודיו מאובזר בכל הציוד הנדרש.
אם אתה אחרי השיעור הראשון וצריך לקנות גיטרה – ממליץ לתת מבט על המאמר הזה בנושא.

מה זה מורה גיטרה לחיים?
שאלה מעולה. הקונפסט הוא פשוט אך התשובה כל פעם גדלה ומתעדכנת. בגדול, גיטרה עבורי היא הרבה מעבר לכלי נגינה. עם השנים גיליתי מתנות מדהימות שהגיטרה טומנת בחובה (על קצה המזלג -כתיבה ככלי להתבטאות/ ג’אמים ככלי תקשורת חברתי / הופעה ככלי הגשמה עצמית והתגברות על פחד במה / נגינה מדיטטיבית בסוף יום ע”מ להרגיע את הנפש). כיום בשיעורים אני מקפיד לסייע לכל תלמיד למצוא את הדרך שלו “לתחבב” בצורה בריאה את הנגינה. מעבר לפיתוח טכניקה, למידת שירים והחומר “המסורתי” – חשוב להכווין ברגישות את התלמיד לכדי קצירת המתנות המדהימות שציינתי מעלה. עם השנים גיליתי שזה לא פחות חשוב מאיך לדעת לנגן טוב.
אפשר לקרוא כאן בהרחבה על השיטה שלי.

תוך כמה זמן יודעים לנגן?
זו בהחלט אחת השאלות הנפוצות ביותר ששואלים כל מורה לגיטרה. אין תשובה ישירה, שכן השאלה אמורפית והתשובה תלויה במגוון גורמים (כמה התלמיד פנוי להשקיע בתרגילים, מה תדירות השיעורים, מה היעד הנגינתי אליו אנחנו מכוונים ועוד).
אממה, אפשר לראות כאן מיפוי כללי למה אפשר לצפות בשלוש התקופות הראשונות בלמידת הנגינה (סה”כ כחצי שנה).

מה קורה אם אני צריך לבטל שיעור? מה מדיניות בנוגע לזה?
זה טבעי, מובן ולגמרי קורה. כל עוד מבטלים בהתראה של 48 שעות לפני – הביטול שקוף. ביטול בטווח של 48 שעות יגרור חיוב של השיעור מהכרטיסייה. במידה ומדובר בבלת”מ רפואי או חולי – לא יהיה חיוב. במידה והתלמיד מחליט לסיים תהליך באמצע כרטיסייה – היתרה הלא מנוצלת תחזור אליו בהחזר ישיר לחשבון הבנק.

ניסיתי לנגן וכאבו לי האצבעות. מה אני עושה?
יש 2 סוגי כאב נפוצים שנתקלים בהם בתחילת הדרך. אם זה כאב בכרית אצבעות היד (העור) – זה הכי טבעי וחלק מהדרך. זה משתפר ונעלם בשבועות הראשונים. במידה וכואב במהלך אימון – מומלץ לקחת הפסקה קטנה. סוג הכאב השני הוא כאב במרפק היד או במפרקי האצבעות. במידה ואין היסטוריה רפואית מוכרת או בעיות בחלקים האלה בגוף – לרוב יהיה מדובר בטכניקה לא בריאה והבעיה תיפתר ע”י תיקון הטכניקה והכוונה מחדש ע”י המורה. אל חשש, תמיד יש דרך לעבוד מסביב לאתגר הטכני בגיטרה.

מה תדירות השיעורים?
בגדול – הפורמט הקלאסי הוא שיעור פרטי פעם בשבוע. מה שכן, זה נתון משתנה ע”פ צרכי התלמיד והיעדים. לדוגמה – שחקן אשר צריך ללמוד בשבועיים איך להחזיק גיטרה בצורה משכנעת לצורך צילומים או הייטקיסט עם רקע בנגינה שיש לו מופע חברה עוד חודש יעשו כנראה 6 שיעורים בחודש ולא 4. מצד שני, חייל אשר רוצה להגשים את החלום לנגן אך יוצא אחת לשבועיים – ימצא את עצמו משריין תדירות אחרת לשיעורים.

יש אפשרות לקיים שיעורים זוגיים? האם זה מומלץ והאם יש הנחה?
מומלץ בחום לקיים שיעורים בפורמט זוגי או עד 3 משתתפים. אני מלמד הורים וילדים, בני זוג, בני משפחה ועוד. מניסיוני זה מייצר תנופה, מחוייבות קבוצתית וסביבת לימודים ייחודית ומרעננת. אין הנחה ייעודית לשיעור של זוג או שלושה משתתפים – כל תלמיד מקבל יחס אישי, מעקב מדוייק ואישי שבועי, שיעורי בית שמותאמים ספיציפית אליו. כך שכל תלמיד נהנה מהיתרונות של המסגרת הקבוצתית, ולמידה אישית ומותאמת. מה שכן, אפשר לקבוע שיעור ניסיון כאן:)

בחיים לא ניגנתי. יש במשפחה גיטרה אקוסטית. אפשר להתחיל איתה?
אני ממליץ בחום להתחיל ללמוד גיטרה ע”י גיטרה קלאסית, ולא אקוסטית או חשמלית. גיטרה קלאסית עושה עבודה מדהימה בלפתח גמישות וכוח אצבעות לתלמיד, ומאפשרת התקדמות והתפתחות טבעית לגיטרה אקוסטית וחשמלית בהמשך הדרך – שכן הן דורשות יותר כוח באצבעות והיכרות עם התנועה על צוואר הגיטרה. אפשר לקרוא עוד על הנושא ולהעמיק כאן:)

אהבתם? אל תתביישו..

תמשיכו לקרוא

First lesson
שיעור ניסיון מוצלח - קווים לדמותו
מה הופך שיעור ניסיון למוצלח? שיעור ניסיון מוצלח הוא שיעור שהתלמיד והמורה בדקו שהנגינה בגיטרה אכן מתאימה...
לפוסט המלא
Guitar Lesson
4 אלמנטים לבחירת מורה לגיטרה
אז אחרי שהשגתם גיטרה, התייאשתם מיוטיוב, והחבר שיודע לנגן הוכיח את עצמו כחסר סבלנות- הגעתם למסקנה שהגיע...
לפוסט המלא
גיטרה קלאסית המדריך המלא לקניית הגיטרה הקלאסית הראשונה שלך
המדריך המלא לקניית הגיטרה הקלאסית הראשונה שלך:)
אז החלטתם להתחיל או לחזור לנגן, והגיע הזמן להכניס בת משפחה חדשה הביתה. קבלו את המדריך המקיף לרכישת הגיטרה...
לפוסט המלא

שריינו לעצמכם
שיעור ניסיון חינם 

מתעניינים בגיפט קארד?
השאירו פרטים